Login:  
    
2017 Playoff Schedule
High School North Division        
Allouettes U18          
JW- Hockey          
Top Gun Midgets          
Winnisimmett Chiefs        
New England Chiefs        
Refugees Midgets          
Central Catholic Varsity        
             
Day Date Time Rink Rnd Home Visitor
Mon 6/19 8:10 PM Lawrence Q1 2nd - JW Hockey 7th - Central Cath.
Mon 6/19 5:50 PM Malden Q3 4th - Winn. Chiefs 5th - NE Chiefs
Mon 6/19 7:05 PM Malden Q2 3rd - Top Gun 6th - Refugees
             
Sat 6/24 6:00 PM Malden S1 1st - Allouettes 4th - Winn. Chiefs
Sat 6/24 7:15 PM Malden S2 2nd - JW Hockey 3rd - Top Gun
             
Sun 6/25 4:00 PM Malden F 1st - Allouettes 3rd - Top Gun
             
             
High School South Division        
Andover Warriors          
Amesbury - White          
Friars            
Grizzlies            
Tewksbury Midgets          
             
Day Date Time Rink Rnd Home Visitor
Thu 6/22 8:05 PM Hav - Blue Q1 4th - Grizzlies 5th - Tewksbury
             
Sat 6/24 6:00 PM Tewksbury 1 S1 1st - Andover 4th - Grizzlies
Sat 6/24 7:15 PM Tewksbury 1 S2 2nd - Amesbury 3rd - Friars
             
Sun 6/25 7:40 PM Hav - Blue F 3rd - Friars 4th - Grizzlies
             
             
High School East Division        
Mad Men          
Central Catholic JV          
Salem Ice Dogs          
North Reading Hornets        
Granite State Wild Midget        
             
Day Date Time Rink Rnd Home Visitor
Thu 6/22 8:10 PM Lawrence Q1 4th - No. Reading 5th - GS Wild
             
Sat 6/24 5:40 PM Hav - Gold S1 1st - Madmen 4th - No. Reading
Sat 6/24 6:55 PM Hav - Gold S2 2nd - Central JV 3rd - Salem Ice Dogs
             
Sun 6/25 7:10 PM Lawrence F 2nd - Central JV 4th - No. Reading
             
             
High School West Division        
The Moose          
NS Lightning Midgets        
The Dippers          
Sachems Midgets          
Thrashers          
Woburn  Orange          
             
Day Date Time Rink Rnd Home Visitor
Fri 6/23 8:20 PM Lawrence Q1 3rd - The Dippers 6th - Woburn
Fri 6/23 8:15 PM Hav - Gold Q2 4th - Sachems 5th - Thrashers
             
Sat 6/24 3:30 PM Malden S1 1st - The Moose Q2 - Thrashers
Sat 6/24 4:45 PM Malden S2 2nd - NS Lightning Q1 - Woburn
             
Sun 6/25 5:50 PM Lawrence F 2nd - NS Lightning 5th - Thrashers
             
             
High School Cental Division        
Bears            
Woburn Tanners          
Chiefs            
Icemen Midgets          
Boston Blue Wings Midget        
Sanborn Midgets          
             
Day Date Time Rink Rnd Home Visitor
Fri 6/23 7:15 PM Tewksbury 1 Q1 4th - Icemen 5th - Bos.Bluewings
Fri 6/23 8:30 PM Tewksbury 1 Q2 3rd - Chiefs 6th  - Sanborn
             
Sat 6/24 1:00 PM Malden S1 1st - Bears 5th - Bos.Bluewings
Sat 6/24 2:15 PM Malden S2 2nd - Woburn 3rd - Chiefs
             
Sun 6/25 4:30 PM Lawrence F 1st - Bears 2nd - Woburn
             
             
High School Northeast Division        
Amesbury Red          
Timbers            
Haverhill Toothless Wonders        
Warriors            
Wilmington Wild          
Lumberjacks          
Burlington          
             
Day Date Time Rink Rnd Home Visitor
Mon 6/19 7:10 PM Hav - Gold Q1 2nd - Timbers 7th - Burlington
Mon 6/19 6:00 PM Hav - Gold Q2 3rd - Haverhill 6th - Lumberjacks
Mon 6/19 6:55 PM Lawrence Q3 4th - Warriors 5th - Wilmington
             
Sat 6/24 12:00 PM Hav - Gold S1 1st - Amesbury Red 5th - Wilmington
Sat 6/24 1:15 PM Hav - Gold S2 2nd - Timbers 3rd - Haverhill
             
Sun 6/25 7:50 PM Hav - Gold F 1st - Amesbury Red 2nd - Timbers
             
             
Bantam North Division        
VJW - DeMichaelis          
Granite State Wild Bantam        
Four66            
Somerville Bantams        
NE Predators          
Boston Blue Wings B1        
OFD Chiefs          
VJW - Irving          
             
Day Date Time Rink Rnd Home Visitor
Wed 6/21 6:00 PM Hav - Blue Q1 1st - DeMichaelis 8th - Irving
Wed 6/21 7:10 PM Hav - Blue Q2 2nd - G.S. Wild 7th - OFD Chiefs
Wed 6/21 7:00 PM Hav - Gold Q3 3rd - Four66 6th - Bos. Bluewings
Wed 6/21 8:10 PM Hav - Gold Q4 4th - Somerville 5th - NE Predators
             
Sat 6/24 10:30 AM Malden S1 1st - DeMichaelis 4th - Somerville
Sat 6/24 11:45 AM Malden S2 2nd - G.S. Wild 3rd - Four66
             
Sun 6/25 3:10 PM Lawrence F 2nd - G.S. Wild 4th - Somerville
             
             
Bantam South Division        
Twice As Strong Hockey        
Boston Blue Wings B2        
Tornados          
B-Bear            
Lynn Sin Bin          
Sachems Bantams          
             
Day Date Time Rink Rnd Home Visitor
Wed 6/21 7:00 PM Lawrence Q1 4th - B-Bear 5th - Lynn Sin Bin
Wed 6/21 8:10 PM Lawrence Q2 3rd - Tornadoes 6th - Sachems
             
Sat 6/24 8:00 AM Malden S1 1st - Twice as Strong 5th - Lynn Sin Bin
Sat 6/24 9:15 AM Malden S2 2nd - Bos. Bluewings 3rd - Tornadoes
             
Sun 6/25 2:40 PM Malden F 1st - Twice as Strong 3rd - Tornadoes
             
             
Bantam East Division        
Mass Bay Pilgrims          
Blue Rangers          
VJW - Blaeser          
Icemen Bantams          
Billerica Bears          
             
Day Date Time Rink Rnd Home Visitor
Fri 6/23 8:10 PM Hav - Blue Q1 4th - Icemen 5th - Billerica Bears
             
Sat 6/24 3:30 PM Tewksbury 1 S1 1st - Mass Bay 4th - Icemen
Sat 6/24 4:45 PM Tewksbury 1 S2 2nd - Blue Rangers 3rd - VJW Blaeser
             
Sun 6/25 1:50 PM Lawrence F 1st - Mass Bay 3rd - VJW Blaeser
             
             
Bantam West Division        
Pirates            
Wilmington Wildcats Bantam        
North Shore Lightning        
Everett/Revere          
NE Stars            
Shamrocks 04 White        
Wolves            
Knights            
Shawshin Indians          
             
Day Date Time Rink Rnd Home Visitor
Mon 6/19 5:40 PM Lawrence P1 8th - Knights 9th - Shawshin
             
Thu 6/22 6:00 PM Malden Q1 1st - Pirates 8th - Knights
Thu 6/22 7:00 PM Lawrence Q2 2nd - Wilmington 7th - Wolves
Thu 6/22 7:30 PM Hav - Gold Q3 3rd - NS Lightning 6th - Shamrocks
Thu 6/22 7:00 PM Hav - Blue Q4 4th - Everett/Revere 5th - NE Stars
             
Sat 6/24 1:00 PM Tewksbury 1 S1 Q1 - Pirates Q4 - NE Stars
Sat 6/24 2:15 PM Tewksbury 1 S2 Q2 - Wilmington Q3 - Shamrocks
             
Sun 6/25 12:30 PM Lawrence F 5th - NE Stars 6th - Shamrocks
             
             
Peewee North Division        
VJW - Kneeland          
New England Bulldogs        
VJW - 06 Griffin          
Vikings Peewee          
             
Day Date Time Rink Rnd Home Visitor
Sat 6/24 6:00 PM Lawrence S1 1st  - Kneeland 4th - Vikings
Sat 6/24 7:15 PM Lawrence S2 2nd - Bulldogs 3rd - Griffin
             
Sun 6/25 6:30 PM Hav - Gold F 3rd - Griffin 4th - Vikings
             
             
Peewee South Division        
The Eddies          
VJW - Carlson          
Boston Blue Wings PeeWee        
Shamrocks Peewees        
VJW - Ward          
             
Day Date Time Rink Rnd Home Visitor
Thu 6/22 7:10 PM Malden Q1 4th - Shamrocks 5th - Ward
             
Sat 6/24 10:30 AM Tewksbury 1 S1 1st - The Eddies 4th - Shamrocks
Sat 6/24 11:45 AM Tewksbury 1 S2 2nd  - Carlson 3rd - Bos. Bluewings
             
Sun 6/25 1:20 PM Malden F 1st - The Eddies 2nd  - Carlson
             
             
Peewee East Division        
Haverhill Peewees          
Gators            
Raiders            
Cyclones            
Redmen Peewees          
             
Day Date Time Rink Rnd Home Visitor
Thu 6/22 7:30 PM Tewksbury 1 Q1 4th - Cyclones 5th - Redmen
             
Sat 6/24 8:00 AM Tewksbury 1 S1 1st - Haverhill 5th - Redmen
Sat 6/24 9:15 AM Tewksbury 1 S2 2nd - Gators 3rd - Raiders
             
Sun 6/25 11:10 AM Lawrence F 1st - Haverhill 2nd - Gators
             
             
Peewee West Division        
Billerica Icemen          
Cobras            
Bulldogs            
Wilmington Wildcats PW        
Jr Rangers 06          
Triton PeeWee AA          
Hornets            
             
Day Date Time Rink Rnd Home Visitor
Fri 6/23 6:00 PM Tewksbury 1 Q1 2nd - Cobras 7th - Hornets
Fri 6/23 7:10 PM Lawrence Q2 3rd - Bulldogs 6th - Triton
Fri 6/23 7:05 PM Hav - Gold Q3 4th - Wilm. Wildcats 5th - Jr Rangers
             
Sat 6/24 3:30 PM Lawrence S1 1st - Billerica Icemen 4th - Wilm. Wildcats
Sat 6/24 4:45 PM Lawrence S2 2nd - Cobras 3rd - Bulldogs
             
Sun 6/25 6:20 PM Hav - Blue F 2nd - Cobras 4th - Wilm. Wildcats
             
             
PeeWee Central           
Spartans            
Medford Mustangs          
Refugees Peewees          
Falcons            
             
Day Date Time Rink Rnd Home Visitor
Fri 6/23 6:00 PM Malden S1 1st - Spartans 4th - Falcons
Fri 6/23 7:10 PM Malden S2 2nd - Medford 3rd - Refugees
             
Sun 6/25 12:00 PM Malden F 1st - Spartans 2nd - Medford
             
             
Squirt North Division        
VJW - Thornborough        
Top Gun Squirts          
Avalanche Squirts          
VJW - Sheehan           
             
Day Date Time Rink Rnd Home Visitor
Fri 6/23 5:50 PM Hav - Blue S1 1st - Thornborough 4th - Sheehan
Fri 6/23 7:00 PM Hav - Blue S2 2nd - Top Gun 3rd - Avalanche
             
Sun 6/25 2:00 PM Hav - Gold F 3rd - Avalanche 4th - Sheehan
             
             
Squirt South Division        
Jr Rangers 08          
TC's Tornadoes          
Wildcats            
Dragons            
Devildogs          
Young Guns          
             
Day Date Time Rink Rnd Home Visitor
Thu 6/22 5:50 PM Lawrence Q1 4th - Dragons 5th - Devildogs
Thu 6/22 6:20 PM Tewksbury 1 Q2 3rd - Wildcats 6th - Young Guns
             
Sat 6/24 1:00 PM Lawrence S1 1st - Jr Rangers 5th - Devildogs
Sat 6/24 2:15 PM Lawrence S2 2nd - TC Tornadoes 3rd - Wildcats
             
Sun 6/25 9:50 AM Lawrence F 2nd - TC Tornadoes 5th - Devildogs
             
             
Squirt East Division          
Roadrunners          
VJW - Logue          
Titans            
VJW - Mericantante          
Blades of Fury          
Sabertooths          
             
Day Date Time Rink Rnd Home Visitor
Fri 6/23 6:00 PM Lawrence Q1 4th - Mericantante 5th - Blades of Fury
Fri 6/23 5:55 PM Hav - Gold Q2 3rd - Titans 6th - Sabertooths
             
Sat 6/24 10:30 AM Lawrence S1 1st - Roadrunners 4th - Mericantante
Sat 6/24 11:45 AM Lawrence S2 2nd - Logue 3rd - Titans
             
Sun 6/25 3:10 PM Hav - Gold F 3rd - Titans 4th - Mericantante
             
             
Mite North Division          
Shamrocks Mites          
Scorpions          
Vikings Mite          
VJW - Madill           
             
Day Date Time Rink Rnd Home Visitor
Sat 6/24 8:00 AM Lawrence S1 1st - Shamrocks 4th - Madill
Sat 6/24 9:15 AM Lawrence S2 2nd  - Scorpions 3rd - Vikings
             
Sun 6/25 8:30 AM Lawrence F 2nd  - Scorpions 4th - Madill
INDEX


2017 Playoff Schedule
Playoff Results
2017 Standings
2017 Schedule
Roundups - Week 4 & 5
Roundups - Week 3
Roundups - Week 2
Roundups - Week 1
League Information
Coaching Opportunity